Strona główna
 
Strona główna
 

 
Spis imprez
 
Zgłoś imprezę
 

 
Cele stowarzyszenia
 
Zarząd stowarzyszenia
 
Wspierają Nas
 

 
 
Deklaracja dla osób zainteresowanych przynależnością do stowarzyszenia
 

 
Napisz do nas
 

 


WSTĘP

Witamy na stronie Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia.

Jesteśmy ogólnopolską organizacją zrzeszającą dziennikarzy i publicystów zajmujących się problemami ochrony zdrowia i medycyny.

Chcemy inicjować i organizować imprezy, które będą podnosiły świadomość zdrowotną społeczeństwa, a także informowały dziennikarzy i osoby zainteresowane ochroną zdrowia o znaczących zjawiskach i wydarzeniach wpływających na zdrowie Polaków.

Organizujemy konferencje i warsztaty szkoleniowe dla dziennikarzy poświęcone najnowszym osiągnięciom medycyny i farmacji, a także ważnym problemom zdrowotnym naszego społeczeństwa.

Na naszej stronie znajdą Państwo informacje o aktualnie odbywających się konferencjach i imprezach medycznych.

Ze statutem stowarzyszenia można zapoznać się w jego siedzibie.

Członkami stowarzyszenia mogą zostać dziennikarze i publicyści zajmujący się promocją zdrowia i medycyny. O przyjęciu w poczet członków decyduje zarząd.

Wszystkich którym bliskie są realizowane przez nas cele serdecznie zapraszamy do współpracy.


Sukces Roku w Ochronie Zdrowia w Kategorii Media

Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia został uhonorowany główną nagrodą w tegorocznym konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia w Kategorii Media.

Statuetkę odebrały, podczas uroczystej Gali w Zamku Królewskim, Jadwiga Kamińska, Dorota Romanowska i Iwona Schymalla z zarządu stowarzyszenia, a wręczyli ją Minister Zdrowia Łukasz Szumowski i Ks. Arkadiusz Nowak- członek Kapituły.

Jest to nagroda dla ogromnej rzeszy dziennikarzy - członków i sympatyków Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia zaangażowanych na co dzień w promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki i osiągnięć medycyny i farmacji.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję.
Liczę na dalszą aktywność, zaangażowanie i współpracę.

Statuetki Kryształowe Pióra rozdane!

13. edycja ogólnopolskiego Konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra została rozstrzygnięta. W tym roku pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało 8 dziennikarzy w czterech kategoriach.W kategorii "Cukrzyca - wygrać z postępem choroby" najwyższe uznanie jury oraz I nagrodę otrzymały Redaktor Katarzyna Bosacka za materiał opublikowany telewizji TVN Style pt.: Co nas truje: Cukier oraz Redaktor Ewa Tomkowska z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: Nawet mi nie powiedzieli, że choruję, a dla mnie mówienie o cukrzycy stało się misją.

W kategorii "Depresja - przełamać tabu" najwyższe uznanie jury oraz I miejsce zdobył Redaktor Wojciech Królikowski z telewizji TVP3 Katowice za materiał pt.: Usłyszcie nas!

Laureatami I nagrody w kategorii "Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie" został Redaktor Michał Dobrołowicz z radia RMF FM za materiał pt.: Rak piersi nie boli. Jakie są objawy nowotworu?, Redaktor Bartosz Rumieńczyk z portalu onet.pl za artykuł pt.: Chłopaki z jajami oraz Redaktor Ewa Wołkanowska-Kołodziej z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: Niewidzialne.

Laureatami I nagrody w kategorii "Choroby serca - rosnące zagrożenie" została Redaktor Katarzyna Bosacka za materiał opublikowany telewizji TVN Style pt.: Co nas truje: Sól oraz Redaktor Ewa Podolska z radia TOK FM za audycję radiową pt.: Przewodnik TOK FM Na Zdrowie.

Jury przyznało także 15 wyróżnień.
Uroczystsze ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca 2019 roku w warszawskim Hotelu Bristol.
- Wszystkim serdecznie gratulujemy!


Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy Kryształowe Pióra jest organizowany już od 13 lat, każdego roku podkreślając znaczenie współpracy środowiska medycznego i dziennikarskiego w zdrowotnej edukacji Polaków.

Konkurs "Kryształowe Pióra" jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia, a także pod patronatem medialnym Rynku Zdrowia.


Lista wyróżnionych w załączniku (PDF)Rozpoczęła się kampania Przyjazne Badania Kliniczne


Szczegółowe informacje na stronie
kampanii www.przyjaznebadania.edu.pl


HEALTH LAB

Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia uruchomił projekt szkoleniowy HEALTH LAB czyli cykl spotkań warsztatowych stworzonych z myślą o dziennikarzach zajmujących się medycyną, systemem ochrony zdrowia, tematami społecznymi. To cykliczne, kameralne warsztaty z ciekawymi mentorami-ekspertami z różnych dziedzin, których celem jest dostarczenie najnowszych informacji i inspiracji z dziedziny medycyny, technologii i innowacji w obszarze zdrowia, a także warsztatu dziennikarskiego.

11 maja br. w Kazimierzu, odbyło się kolejne spotkanie dziennikarz w ramach HELTH LAB. Była to debata poświęcona najnowszym metodom leczenia nowotworów krwi na przykładzie szpiczaka plazmocytowego.

Debata towarzyszyła międzynarodowej konferencji Hematologia Doświadczalna i Kliniczna. Gościem specjalnym debaty był Prof. Torben Plesner, wybitny hematoonkolog, z Vejle Hospital w Danii, uznany na świecie ekspert w leczeniu szpiczaka plazmocytowego. Profesor jako pierwszy badacz i lekarz wprowadził terapię z użyciem przeciwciał monoklonálních. W debacie uczestniczyła również Prof. Anna Dmoszyńska przewodnicząca Polskiej Grupy Szpiczakowej oraz Prof. Krzysztof Giannopoulos - hematoonkolog, gospodarz konferencji.

Jak wskazał Prof. Torben Plesner "(...) Doświadczamy dziś rewolucji w leczeniu pacjentów hematoonkologicznych, odchodząc od toksycznej chemioterapii i wkraczając nieodwracalnie w erę leków inteligentnych.

(...) "Ważne jest zachowanie optymizmu i wola przesuwania granic w praktyce klinicznej, by osiągać kolejne przełomy.

Uczetnicy debaty porównywali doświadczenia duńskie i polskie w leczeniu nowotworów krwi.

Jak podkreślił Prof. Krzysztof Giannopoulos, poziom hematologii doświadczalnej i klinicznej w Polsce nie odbiega od poziomu europejskiego. Jednak, postęp medycyny i opracowanie nowych terapii ujawniły niewydolność finansową systemy ochrony zdrowia, gdzie procesy refundacyjne trwają latami, a leki wprowadzane są w zawężonym zakresie, z ograniczoną dostępnością dla szerszej populacji pacjentów.

Po prezentacjach ekspertów wywiązała się bardzo ożywiona i długa dyskusja.
KONFERENCJE I SZKOLENIA DLA DZIENNIKARZY

I TY MOŻESZ URATOWAĆ CZYJEŚ ŻYCIE - To hasło szkoleń podczs których dziennikarze zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Podczas zajęc praktycznych uczestnicy szkoleń mieli możliwość sprawdzenia na fantomach monitorujących czy dostatecznie opanowali umiejętności masażu serca i sztucznego oddychania.
 
> zobacz fotoreportaż

KLUB ZDROWIA NAGRODZONY

Akademia Polskiego Sukcesu przyznała Złote Medale za osiągnięcia w ochronie zdrowia. Laureatami zostali Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia, prof. Jan Lubiński, zespół specjalistów transplantologii wątroby pod kierownictwem prof. Marka Krawczyka, prof. Jerzy Jabłecki i Lechosław Ciupik.

- To zaszczyt, to docenienie roli promocji zdrowia i promocji osiągnięć polskiej medycyny. Dobrej współpracy dziennikarzy z autorytetami polskiej medycyny - mówiła Jagoda Kamińska, prezes Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia.

- Akademia Polskiego Sukcesu jest rozszerzeniem działań promocyjnych, prowadzonych przez Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu od szesnastu lat. Akademię tworzą ludzie, którzy swoim przykładem dowodzą, że sukces, także na międzynarodową, światową skalę, leży w granicach możliwości polskich przedsiębiorców, artystów, sportowców; którzy swoim przykładem mogą zachęcić innych do sięgania po laury - pisze Polski Klub Biznesu o swoich nagrodach.

KLUB ZDROWIA NAGRODZONY

Stowarzyszenie Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia zostało nagrodzone przez Centrum Multimedialne Foksal za współpracę przy organizowaniu cyklu dyskusyjnego "Debaty o zdrowiu", uznanego za najlepszą inicjatywę w świecie mediów w 2004 r.

Nagrodę tę wręczono podczas uroczystości z okazji 4. rocznicy działalności Centrum Multimedialnego.


fotorelacja (fot. Marek Babirecki):

           
   
  © www.klubzdrowia.org 2004-2005 Wszelkie prawa zastrzeżone