Strona główna
 
Strona główna
 

 
Spis imprez
 
Zgłoś imprezę
 

 
Cele stowarzyszenia
 
Zarząd stowarzyszenia
 
Wspierają Nas
 

 
 
Deklaracja dla osób zainteresowanych przynależnością do stowarzyszenia
 

 
Napisz do nas
 

 


WSTĘP

Witamy na stronie Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia.

Jesteśmy ogólnopolską organizacją zrzeszającą dziennikarzy i publicystów zajmujących się problemami ochrony zdrowia i medycyny.

Chcemy inicjować i organizować imprezy, które będą podnosiły świadomość zdrowotną społeczeństwa, a także informowały dziennikarzy i osoby zainteresowane ochroną zdrowia o znaczących zjawiskach i wydarzeniach wpływających na zdrowie Polaków.

Organizujemy konferencje i warsztaty szkoleniowe dla dziennikarzy poświęcone najnowszym osiągnięciom medycyny i farmacji, a także ważnym problemom zdrowotnym naszego społeczeństwa.

Na naszej stronie znajdą Państwo informacje o aktualnie odbywających się konferencjach i imprezach medycznych.

Ze statutem stowarzyszenia można zapoznać się w jego siedzibie.

Członkami stowarzyszenia mogą zostać dziennikarze i publicyści zajmujący się promocją zdrowia i medycyny. O przyjęciu w poczet członków decyduje zarząd.

Wszystkich którym bliskie są realizowane przez nas cele serdecznie zapraszamy do współpracy.


Rozpoczęła się kampania Przyjazne Badania Kliniczne


Szczegółowe informacje na stronie
kampanii www.przyjaznebadania.edu.pl

Ruszyła nowa edycja konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra

Servier Polska serdecznie zaprasza do XII edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra w czterech kategoriach:
- Choroby serca - rosnące zagrożenie
- Depresja - przełamać tabu
- Cukrzyca - wygrać z postępem choroby
- Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 lutego 2018 roku

» Więcej informacjiKryształowe Pióra za najlepsze prace dziennikarskie przyznane!

11 edycja ogólnopolskiego Konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra została rozstrzygnięta. W tym roku pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało 8 dziennikarzy w czterech kategoriach, jury przyznało też 17 wyróżnień oraz jedną Nagrodę Specjalną. Uroczystsze ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca 2017 roku w warszawskim Hotelu Bristol.

Konkurs Kryształowe Pióra, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dziennikarzy podejmujących tak wymagającą merytorycznie tematykę jaką jest zdrowie. Tegoroczna edycja obfitowała w rekordową liczbę zgłoszonych prac w czterech kategoriach, ponad 200 publikacji prasowych, artykułów internetowych oraz materiałów radiowo-telewizyjnych.

» Więcej informacji
HEALTH LAB

Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia uruchomił projekt szkoleniowy HEALTH LAB czyli cykl spotkań warsztatowych stworzonych z myślą o dziennikarzach zajmujących się medycyną, systemem ochrony zdrowia, tematami społecznymi. To cykliczne, kameralne warsztaty z ciekawymi mentorami-ekspertami z różnych dziedzin, których celem jest dostarczenie najnowszych informacji i inspiracji z dziedziny medycyny, technologii i innowacji w obszarze zdrowia, a także warsztatu dziennikarskiego.

W tym roku zaplanowaliśmy 2 spotkania. Pierwsze z nich pt. "Źródła informacji w sieci- czyli jak znaleźć, przetwarzać i wykorzystywać wartościowe treści?" odbyło się 20 października 2016 .r. w Centrum Multimedialnym I-View w Warszawie.

Prelegentami w warsztatach byli eksperci posiadający szeroką wiedzę w zakresie pozyskiwania i tworzenia wartościowego kontentu w internecie.
Pierwszy warsztat pt. "Big data czyli dlaczego gromadzenie danych ma znaczenie w prewencji i leczeniu chorób?" poprowadził dr Jakub Gierczyński, ekspert i wykładowca w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego (PZH/ I Uczelni Łazarskiego.

Kolejny, "Jak ćwierkać o zdrowiu czyli skuteczne wykorzystanie Twittera w dziennikarstwie zdrowotnym" poprowadził Jarosław Kuźniar, jeden z najbardziej aktywnych dziennikarzy w social mediach.Kolejne spotkanie zaplanowane jest 29 listopada b.r. i będzie poświęcone zagadnieniom m.in. pisania bloga zdrowotnego, warsztatowi kreatywnego pisania i pisania reportażu.
Partnerem projektu szkoleniowego HEALTH LAB jest firma Janssen.KONKURS DLA DZIENNIKARZY KRYSZTAŁOWE PIÓRA ROZSTRZYGNIĘTY!

W tym roku 9 dziennikarzy otrzymało I nagrodę i statuetkę, a 18 dziennikarzom przyznano wyróżnienie w konkursie Kryształowe Pióra.

20 czerwca 2016 roku w warszawskim Hotelu Bristol odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra.

 
> więcej informacji

KONFERENCJE I SZKOLENIA DLA DZIENNIKARZY

I TY MOŻESZ URATOWAĆ CZYJEŚ ŻYCIE - To hasło szkoleń podczs których dziennikarze zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Podczas zajęc praktycznych uczestnicy szkoleń mieli możliwość sprawdzenia na fantomach monitorujących czy dostatecznie opanowali umiejętności masażu serca i sztucznego oddychania.
 
> zobacz fotoreportaż

KLUB ZDROWIA NAGRODZONY

Akademia Polskiego Sukcesu przyznała Złote Medale za osiągnięcia w ochronie zdrowia. Laureatami zostali Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia, prof. Jan Lubiński, zespół specjalistów transplantologii wątroby pod kierownictwem prof. Marka Krawczyka, prof. Jerzy Jabłecki i Lechosław Ciupik.

- To zaszczyt, to docenienie roli promocji zdrowia i promocji osiągnięć polskiej medycyny. Dobrej współpracy dziennikarzy z autorytetami polskiej medycyny - mówiła Jagoda Kamińska, prezes Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia.

- Akademia Polskiego Sukcesu jest rozszerzeniem działań promocyjnych, prowadzonych przez Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu od szesnastu lat. Akademię tworzą ludzie, którzy swoim przykładem dowodzą, że sukces, także na międzynarodową, światową skalę, leży w granicach możliwości polskich przedsiębiorców, artystów, sportowców; którzy swoim przykładem mogą zachęcić innych do sięgania po laury - pisze Polski Klub Biznesu o swoich nagrodach.

KLUB ZDROWIA NAGRODZONY

Stowarzyszenie Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia zostało nagrodzone przez Centrum Multimedialne Foksal za współpracę przy organizowaniu cyklu dyskusyjnego "Debaty o zdrowiu", uznanego za najlepszą inicjatywę w świecie mediów w 2004 r.

Nagrodę tę wręczono podczas uroczystości z okazji 4. rocznicy działalności Centrum Multimedialnego.


fotorelacja (fot. Marek Babirecki):

           
   
  © www.klubzdrowia.org 2004-2005 Wszelkie prawa zastrzeżone